Територіальні органи ДПС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Починай курортно-туристичний сезон - 2021 законно!

06.05.2021 -

Сьогодні заступник начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Наталія Невдах спільно з головою Бехтерської об’єднаної територіальної громади Михайлом Бураком провели виїзну робочу зустріч з суб’єктами господарювання, які провадять діяльність на території громади. У заході брали участь фахівці податкового відомства, Головних управлінь ДСНС, Національної поліції та Держпродспоживслужби.

Присутні на зустрічі обговорювали питання щодо стану наповнення бюджету громади, резервів збільшення його дохідної частини, формування ставок туристичного збору, легалізації найманої праці, застосування РРО/ПРРО підприємцями, придбання ліцензій для торгівлі підакцизними товарами, сплати акцизного податку, інвентаризації нерухомого майна, яке використовують для тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі) тощо.

Під час заходу Наталія Невдах наголосила, що одним із ключових завдань податкової служби є створення прозорих, чесних та конкурентних умов ведення бізнесу, а також забезпечення наповнення бюджетів усіх рівнів. Для цього податківці області готові й надалі продовжити співпрацю щодо надання індивідуальних консультацій спеціалістам органів місцевого самоврядування та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Варто зазначити, що за січень – квітень 2021 року до бюджету Бехтерської ОТГ надійшло майже 83 тис. гривень у вигляді акцизного податку з роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території громади, видано 79 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем та цигарками. Бехтерська ОТГ (с. Залізний Порт та с. Круглоозерка) забезпечує понад 26 % від загальних надходжень туристичного збору до бюджету області.

Та цим доходи бюджету не обмежуються. Є резерви збільшення надходжень за рахунок плати за землю та орендної плати. Як приклад, схемою заниження податкових зобов’язань по платі за землю на території с. Залізний Порт є користування земельною ділянкою площею 8 га під одним із закладів відпочинку. За користування землею фірма, яка отримала нерухоме майно в оренду від підприємства-банкрута, декларує до сплати майже у 7 разів меншу суму земельного податку, ніж інші заклади, які на умовах оренди користуються ділянками аналогічної площі. Це питання потребує опрацювання розпорядником земельної ділянки щодо припинення права постійного користування підприємству-банкруту та відведення ділянки на умовах оренди фактичному її користувачу.

Також потребують вирішення і питання щодо реєстрації приватними підприємцями осіб, які у власних домоволодіннях надають послуги відпочиваючим. Часто в таких домоволодіннях маскують їдальні, магазини, басейни тощо, уникаючи при цьому сплати податків.

Позитивні зрушення у даному питанні можуть бути досягнуті за допомогою визначення юридичних осіб, уповноважених справляти збір з приватного сектору на підставі укладених з радою договорів.

За результатами зустрічі було напрацьовано шляхи взаємодії відомств задля забезпечення належного проведення курортно-туристичного сезону – 2021 та збільшення надходжень до місцевої громади.

 

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».