Територіальні органи ДПС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Податківці допомагають громадам підготуватися до курортно-туристичного сезону

23.03.2021 -

Сьогодні на базі програми ZOOM фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на чолі з заступником начальника відомства Станіславом Хударом проводили онлайн-вебінар для представників органів місцевого самоврядування Херсонщини.

Під час заходу обговорювалися питання щодо механізмів наповнення місцевих бюджетів, сплати в повному обсязі акцизного податку та туристичного збору.

Як зазначив Станіслав Худар, наразі залишається низка проблемних питань, які потребують продовження спільної роботи податкової служби, місцевих рад та інших органів виконавчої влади. Зокрема, по деяких місцевих радах мають місце невідповідність діючому податковому законодавству рішення про визначення податкових агентів по туристичному збору та випадки невиконання радами вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо оприлюднення інформації про податкових агентів на власних офіційних сайтах.

Також потребує врегулювання питання щодо наявності в курортних зонах значної кількості приватних домоволодінь, які надають відпочиваючим послуги, і при цьому не реєструються приватними підприємцями. Як свідчить практика, часто замість такого домоволодіння часто знаходиться «тіньовий» курортний комплекс, в якому розміщені їдальні, магазини, басейни тощо.

Позитивні зрушення у даному питанні можуть бути досягнуті за допомогою визначення юридичних осіб, уповноважених справляти збір з приватного сектору на підставі укладених з радою договорів.

Окрім цього, під час минулорічних рейдів у курортних зонах були встановлені численні випадки порушень стягнення туристичного збору та низька податкова обізнаність туристів. Вибіркове опитування відпочивальників на території пляжної зони показало, що вони не мають уявлення про туристичний збір, а відповідно до норм ПКУ саме туристи є його платниками. Податкові агенти повинні утримати в них такий збір, видати відповідний документ про сплату і лише після цього заселяти відпочивальників у номери.

Тож роботи попереду ще дуже багато. Фахівцям податкової служби та місцевих рад доведеться спільно докласти багато зусиль аби викорінити бажання зекономити на сплаті податкових платежів.

Загалом вебінар відбувся у формі конструктивного діалогу. Учасники заходу отримали багато корисної інформації для використання її в подальшій роботі.